MALKA IR BRĪNIŠĶĪGA
Tā ir lēta, rodas uz vietas, deg skaisti un nepiesārņo vidi. Jāatceras, ka labi deg tikai kvalitatīva malka. Malka kā kurināmā veids ir viens no populārākajiem un ekoloģiski nekaitīgākajiem līdz pat šai dienai. Izmantots kopš seniem laikiem, arī mūsdienās dabīgā kurināmā veids, nav zaudējis aktualitāti. Lai arī vietā ir nākušas modernas apkures sistēmas, malka kā kurināmais veids palicis tas pats senais, jo tas ir ne tikai ekonomiskāks, bet tā dod mājīguma sajūtu, rada burvīgu smaržu.
Malka mēdz būt dažāda,
ar savu raksturu, tāpat kā cilvēki. Lielākoties malkai izmanto lapu koku sugas, bet var izmantot arī skujkokus – priedi un egli.
Malkas siltumatdeve ir atkarīga no koka sugas, mitruma un vietas, kur koks audzis. Sausa kvalitatīva malka izdala mazāk darvas, uztur augstāku temperatūru degšanas laikā, tātad atdod vairāk siltuma un līdz ar to ir daudz ekonomiskāka kurināšanas procesā.> Svarīgi malku pareizi uzglabāt, kā arī pārliecināties, ka piegādātājs ir atvedis kvalitatīvu malku. SIA Wood Conception ražo tikai augstas kvalitātes koksni, ko mēs garantējam, kā arī par to ir jau pārliecinājušies klienti.
Vislabāk deg sausa malka
Lai arī tas, ka vislabāk deg sausa malka, ir jāatceras, ka, ja malka būs pārāk sausa, tad ātri izdegs. Tāpēc ideālā variantā malkai jāsatur aptuveni 15-25% mitruma. Ja tā ir mitrāka, tā ir grūti aizdedzināma un slikti atdod siltumu, kā arī dedzināšanas procesā dūmvadā veido kondensātu.
Salīdzinājumam: 1 kg sausas malkas izdala aptuveni 4-5 kcal siltuma, bet tikpat daudz malkas ar 60% mitrumu izdala tikai 1,5 kcal siltuma, tātad, lai uzturētu tādu pat siltumu vajadzēs līdz pat 3 reizēm vairāk malkas. Jāatceras, ka dažādu sugu koku masa daudz neatšķiras, bet izdalītais siltuma daudzums gan. Par kvalitatīvākajām uzskata bērzu, ozolu, osi, apsi, priedi.